M2 laboratórium
Bp., III. Bécsi út 94-96/a (C épület)
A laboratóriumban a hallgatók a legfrissebb ipari fejlesztésekkel, problémákkal ismerkedhetnek meg.
A villamos energetika egyik legfontosabb területe a méréstechnika. A korrekt elszámolás alapja a pontos mérés. A hallgatók megismerkedhetnek az indukciós - és elektronikus fogyasztásmérők felépítésével, a mérési elvekkel. Lehetőséget kapnak a fogyasztásmérők paraméterezésére, pontossági vizsgálatára. Megismerkednek a 0,4 kV-os mérési rendszerekkel és a teljesítményvezérlő rendszerekkel: hangfrekvenciás körvezérlés és az újszerű rádiófrekvenciás körvezérlés (HKV, RKV) készülékeivel.
A laborban gyakorlati úton sajátítják el a 0,4 kV-os kábelek korszerű hibahely behatároló módszereit. Gyakorlati órákon sajátítják el a reflektométerek, lökésgerjesztők, nyomvonalkeresők használatát.
A labor egyik kiemelt fontosságú területe a közcélú villamos hálózatok minőségi kérdéseit felölelő oktatási tematika. Hálózati modellek és analizátorok segítségével vizsgálják a szolgáltatott villamos energia minőségi paramétereit.
Mivel a laborban számítástechnikai és multimédiás lehetőségek is rendelkezésre állnak, így adott a lehetőség a villamosenergia-rendszerek teljesítményáramlás vizsgálatára. Az oktatásunka sikerült bevezetni az egyik legelterjedtebb load-flow szoftvert, melyet az ipar is használ. A hallgatók az elméleti alapokat felhasználva modellezhetik a villamosenergia-hálózatot, a rendszerek összekapcsolása által létrejött jelenségeket, a rendszer stabilitását, vagy a rendszer viselkedését egy új erőmű csatlakozása esetén.
Az oktatási tevékenységen kívül ebben a laborban történik az egyéni projektek kivitelezése, évente több tudományos diákköri konferenciára történik itt a felkészülés, gyakran itt készülnek el a pályamunkák a hallgatók és a konzulensek közreműködésével. A laborban működik az Energetikai Kutatóhely, melynek hírneve országos elismertségnek örvend.